لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. به نظر من اگر کسی می خواهد نیمه خود را پیدا کند به این شعر عمل کند و …..

  Comment by شاید بنده — دی ۱۲, ۱۳۹۱ @ ۹:۲۲ ب.ظ

 2. سعدی چه قدر زیبا می فرماید در بیت:
  باور مکن که صورت او عقل من ببرد
  عقل من آن ببرد که صورت نگار اوست
  به نظر حقیر نزدیک به مضمون این بیت از مولاناست:
  ای دوست شکر بهتر یا آنکه شکر سازد
  خوبی قمر بهتر یا آنکه قمر سازد

  Comment by لیلا — شهریور ۳۱, ۱۳۹۵ @ ۳:۲۷ ب.ظ

 3. مصرع دوم بیت پنجم یعنی ” آن خاک نیکبخت که در رهگذار اوست” را مطابقت بفرمائید با این مصرع از حافظ ” زان خاک نیکبخت که شد رهگذار دوست “

  Comment by محمد قنبری مرداسی — اسفند ۱, ۱۳۹۵ @ ۲:۱۳ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره