لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. با درود وسپاس فراوان
  در مصرع دوم از بیت پنجم بجای “ناکامی ها” باید
  “گمنامی ها” نوشته شود

  پاسخ: با تشکر، تصحیح شد.

  Comment by نگین شکروی — آذر ۷, ۱۳۸۸ @ ۱۰:۵۴ ب.ظ

 2. با سلام و تشکر
  در مصراع
  خرم از عیش نشابورم و خیامیها
  احتمالا باید نیشابورم نوشته شود

  Comment by برجیان — آذر ۲۴, ۱۳۹۰ @ ۲:۳۹ ب.ظ

 3. مصرع اول بیت آخر
  بجای “میشوی”مشوی باید صحیح باشه.
  ضمنا “نشابور”درسته از نظر وزنی.
  سپاس

  Comment by کورش — آبان ۴, ۱۳۹۲ @ ۱:۴۴ ق.ظ

 4. با سلام

  درمورد کسی که گفند احتمالاً نیشابور دست است باید بگویم نه چون نیشابور همان طور که کورش نوشته اند ایراد وزنی دارد و اما در پاسخ به حاشیه کورش که گفته بود مشوی باید صحیح باشد به نظر من همان می شوی صحیح تر است و اگر مشوی باشد از روان بودن شعر می کاهد

  Comment by امپرور — شهریور ۶, ۱۳۹۶ @ ۱:۴۹ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره