لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. مصرع اول بیت یکی به آخر مانده:

  به استقبالت آمد بخت پیروز
  شب قدر تو خواهد گشت نوروز

  یادآور این بیت سعدی است:

  مبارکتر شب و خرمترین روز
  به استقبالم آمد بخت پیروز

  Comment by حمیدرضا — آبان ۲۴, ۱۳۸۸ @ ۸:۲۸ ب.ظ

 2. سلام !
  درمصرع دوم بیت اول
  کز من برد به یارم
  نقطه ز افتاده است
  شاد باشید

  Comment by بیت دری — آبان ۲۲, ۱۳۸۹ @ ۶:۰۶ ب.ظ

 3. حافظ در غزلی میگوید :چو شاه قصد هلاک کسی کند/کراست زهره و یارا که پیش شاه بگیرد که بسیار شبیه ایا کر است زهره ایا کر است یارا… میباشد.

  Comment by روفی — فروردین ۱۴, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۴۱ ب.ظ

 4. وزن شعر از بیت سوم تا آخرین بیت (مفاعیلن مفاعیلن فعولن) است.

  Comment by مجتبی — دی ۱۳, ۱۳۹۶ @ ۸:۵۵ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره