1. میشه معنیشو بگین

  Comment by Mahsa — اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۷ @ ۲:۱۴ ب.ظ

 2. متاسفانە دوبیتی غلط خواندە شدە. نفس با فتحە اول و دوم خواندە شدە کە غلط است، نفس با فتحە اول و سکون دوم و سوم بە معنی وجوداست. هرزەی بوروم نیست، هرزە بورم است

  Comment by پرویز جیهانی — مهر ۳۰, ۱۳۹۷ @ ۱۱:۴۰ ب.ظ

 3. متن اشتباه خوانده شده. نفس است با فتحه اول و سکون دوم و سوم ولی خواننده آن را با فتحه اول و دوم خوانده است. هرزه ی بوورم نیست هرزه بورم است. بورم با فتحه دوم و ضمه سوم درست است

  Comment by پرویز جیهانی — مهر ۳۰, ۱۳۹۷ @ ۱۱:۵۱ ب.ظ

 4. نفس اماره یا تن ما و نه دل ما، برای مورچه هاست و دل یا عشق یا خدا را نیابیم هرزه در دنیای خدا هستیم.و ….

  Comment by mehdi shiraz — آبان ۲۰, ۱۳۹۷ @ ۱:۱۴ ق.ظ

 5. البته تشبیه است چون انسان از قبل از تولد یا و در زمان حیات و بعد از آن هر عملی انجام دهد هرز نیست و خیر و صلاح اوست که همه به پس از طی سیاهی به سپیدی رسند و نهایت شیطان نیز خداست و نهایت خدا شیطان میگردد و چون عالم تا ابد میچرخند!

  Comment by mehdi shiraz — آبان ۲۰, ۱۳۹۷ @ ۱:۱۹ ق.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره