لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. با سلام
  وبلاگ دهیاری مهنه،دیار ابوسعید ابوالخیر راه اندازی شده است.
  از شما خواهانیم تامبرای هرچه بیشتر آشنا شدن ملت ادب دوست ایران با این شاعر و عارف نامی ما را لینک کنید.
  با تشکر
  www.dehyari-mehne.blogfa.com

  Comment by marastu0 — مهر ۱۹, ۱۳۹۲ @ ۲:۴۲ ق.ظ

 2. انشاالله [لینک های مفید!!] این دوستان امروزکه روز اولشانست ازشامپوی رفع سپیدی مو بسرعت به قرص های لاغری وچاقی به کپسول های رفع ضعف قوای جنسی وزود انزالی و …. نکشد . والله دردوران بحساب بی بند وباری وبی حجابی واختلاط پسران ودختران در مدارس و درلب دریا و شهرنو وفاحشه گری هم کسی بخود اجازه نمیداد کلماتی ازاین قبیل بگوید که امروز درخصوص تقویت قوای جنسی وبزرگ وکوچک کردن پس وپیش خانم ها بکارمیرود آنهم در تلویزیون و درپیش چشم وگوش مردمان ازکودک وپیروجوان وشرم وحفظ شئونات اخلاقی صد برابر امروز بود که درلینک ابوسعید ابوالخیر این سخن ها میرانند . اینجاست که باید گنجورو صاحبش را روی سروتخم چشم جای داد که حتی کوچکترین جسارت وبی ادبی در خصوص خلیفه دوم را هم برنمی تابد و حذفش میکند که آن دست وبازویی که چنین میکند را می بوسم .

  Comment by شمس الحق — مهر ۱۹, ۱۳۹۲ @ ۹:۵۷ ق.ظ

 3. در بعضی نسخه ها بیت اول مصرع دوم چنین آمده : گفتم که دلم بود او را منزل .

  Comment by عمر شیردل — تیر ۵, ۱۳۹۵ @ ۴:۵۵ ب.ظ

 4. بنده این رباعی رابادوستان به اشتراک گذاشتم و اینکه جمع این رباعی از:۶۰۴۲

  Comment by کمال داودوند — دی ۱۱, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۰۷ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره