لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. این داستان درست است ، روزی کسی برای دیدن ابی الخیر به شهر او رفت چون باز کشت گفت او کافر است ! به روزی هزار رکعت می خواند و به روزی دوگانه ای نمی کند ! البته این حکایت همیشه بوده ، نامه عین القضاه در بند را بخوانید اه از نهاد تان در می اید . او هم کافر شمرده شده است . افزون بر ابوعلی سرورم ، سهروردی سرورم و ابن مقفع و حکیم رازی سرورم .

  Comment by امین کیخا — تیر ۲۰, ۱۳۹۲ @ ۲:۰۹ ب.ظ

 2. درود برتو امین کیخا . این را که فرمودی مرا بیاد منصورحلاج انداختی که درتذکرةالاولیا درج است [ نقل بمضمون ] :
  ” منصور در زندان که بود روزی هزاررکعت نمازمی گزاشت . اورا گفتند توکه میگویی اناالحق دیگرنمازخواندنت ازچه روست ، آنهم هزاررکعت درروز. منصوربفرمود:
  ما قدرخویش دانیم .”

  Comment by حمید رضا گوهری — تیر ۲۶, ۱۳۹۲ @ ۵:۴۴ ب.ظ

 3. ۷۲۳۱

  Comment by کمال داودوند — مرداد ۲۷, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۱۷ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره