لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. میلاد فارسی است و از میل یعنی گرز و عمود می باشد احتمالا و با میلاد به معنی تولد پیوندی ندارد

  Comment by امین کیخا — خرداد ۳, ۱۳۹۲ @ ۲:۵۰ ق.ظ

 2. با درود بر فردوسی بزرگ و شاهنامه دوستان .
  در کتاب نامه باستان نوشته جناب دکتر میر جلال الدین کزازی استاد بنام زبان و فرهنگ پارسی . انتشارات سمت . چاپ سوم . سال ۱۳۵۸ . پوشینه دوم برگ ۳۶۱ در باره ی میلاد چنین آمده است .
  میلاد نام یکی از سرداران ایرانی و پدر گرگین می باشد . میلاد ریختی دیگر از ” مهرداد ” و یا ” مهراد ” است . در ” مهراد ” ه - به ی - و ر - به ل ، ذیگر گشته است و به معنای آفریده ی مهر می باشد .

  Comment by محمد حسین خورشیدی — تیر ۷, ۱۳۹۵ @ ۱:۰۶ ق.ظ

 3. که افزایش آب این جام چیست نجومیست گر آلت هندویست
  در بیت فوق کلمه “هندویست” صحیح نیست و صحیح آن “هندسیست می باشد.

  Comment by حسن امین لو — خرداد ۲۷, ۱۳۹۶ @ ۴:۴۳ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره