لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. فراق روی تو چندین بسست حد جنایت

  بسست به این شکل اصلاح شود: بس است

  Comment by ل صفایی — آذر ۱۴, ۱۳۹۱ @ ۴:۲۳ ب.ظ

 2. بیا که نوبت صلح است و آشتی و عنایت
  در نسخه دیگر البته

  Comment by محمد — دی ۷, ۱۳۹۳ @ ۹:۲۹ ب.ظ

 3. مرا سخن به نهایت رسید و فکر به پایان
  هنوز وصف جمالت نمی‌رسد به نهایت
  تو که استاد سخنی و این چنین میگی… دیگه از کی میشه توقع داشت… البته که تو سعدی بزرگ از فروتنی این حرف رو میزنی و محال است که تو در وصف کسی ناتوان باشی خداوندگار خوبی ها…

  Comment by کسرا — تیر ۲۷, ۱۳۹۴ @ ۴:۵۰ ب.ظ

 4. این غزل شور انگیز و عاشقانه را استاد شجریان در دستگاه ماهور به همراهی سه تار زنده نام استاد احمد عبادی در برنامه ی یک شاخه گل شماره ی ۴۳۹اجرا نموده اند..شنیدن آن را به دوست داران ادب و موسیقی پیشنهاد می نمایم..

  Comment by علی عطارنژاد — شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ @ ۴:۳۷ ق.ظ

 5. سلام باز هم تک بیتی از خودم در جواب این غزل سعدی
  تقدیم به ساحت دوست:
  اگر چه ناز نگاهت به سوی ما نکند میل
  نه می توان ز تو دل کندنه جای قهر و شکایت

  Comment by محبوبه ذوالقدر — اردیبهشت ۴, ۱۳۹۵ @ ۷:۰۷ ب.ظ

 6. صلحست به این صورت نوشته شود : صلح است. در مورد آواز استاد شجریان در برنامه شاخه گل هم باید هر کنم من صد ها بار به این آواز گوش دادم و سیر نشدم.

  Comment by مهدی جمشیدی — اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۱۰ ب.ظ

 7. درود در البوم سعدی نامه استاد سالار خان عقیلی مصرع دوم بیت دوم
  بر آن یکی شده بودم که گرد عشق نگردم
  تو را بدیدم و بازم به توست چشم ارادت

  Comment by سعید — خرداد ۸, ۱۳۹۵ @ ۹:۳۶ ب.ظ

 8. این غزل توسط استاد ایرج خواجه امیری (خدای آواز) در دستگاه چهارگاه خیلی زیبا همراه با ویولون پرویز یاحقی در شاخه گل شماره ۴۴۹ اجرا شده …. واقعا وقتی گوش بدید میگید که با خوندن این آواز پرونده ی چهارگاه بسته شده …

  Comment by مهدی — اسفند ۶, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۳۴ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره