لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. تا یار تو باشی من که باشم
  تاقرارتوباشی بیقرارکی باشم

  دیدم در ندایت بندگی و گفتم
  اله اکبراز این عشق چو باشم

  Comment by حمید رضا جعفری — بهمن ۲۱, ۱۳۹۲ @ ۳:۴۹ ب.ظ

 2. با سلام (گویند مگو سعدی چندین سخن از عشقش می گویم بعد از من خواهند گفت به دورانها ) هر کس ادعای عشق او را دارد خداوند هزاران بار او را مورد ازمایش قرار میدهد تا ( سیه روی شود هر که در او غش باشد ) چناچه این امتحان را از همه انبیایش از جمله ابراهیم . نوح . ایوب . یوسف …. گرفت و همه انها نمره عالی گرفتند و قبول شدند و از جمله صالحین گشتند و باید بدانیم که امتحان الهی نه تنها در سختیها بلکه در اسایش و رفاه نیز گرفته میشود وقتی نعمت در اختیارت هست باید برای رفع مشکلات مردم قرار بگیرد نه فقط جمع اوری شود و ما نگهبان مفتی ان باشیم و بعد هم وراث راه ما را ادامه دهندتا بالاخره جایی همه ان بر باد رود

  Comment by شایق — تیر ۲۳, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۳۷ ق.ظ

 3. سلام
  باز هم در جواب سعدی و تقدیم به ساحت دوست:
  با خیال وصال خوش بودم
  خیل هجران او به قلبم تاخت

  Comment by محبوبه ذوالقدر — اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۳۷ ق.ظ

 4. آفرین به خانم ذوالقدر بابت این بیت لطیف و زیبا. لذت بردم.

  Comment by بابک — تیر ۱۶, ۱۳۹۶ @ ۳:۱۴ ب.ظ

 5. سلام بیت اول مصراع دوم رو لطفا تصحیح کنید
  ویش = وی اش

  Comment by لاله — آبان ۱۴, ۱۳۹۷ @ ۲:۴۱ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره