لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. صنعتی که در این شعر به کار رفته این است که در بیت اول کلیه حروف جداهستند، در بیت دوم دو تا دوتا به هم چسبیده و همینطور تا آخر.
  بهتر بود این طور شعر را درج کنید تا این صعنت زنده نگه داشته شود.
  رخ زرد دارم ز دوری آن در زده داغ و دردم درون دل آذر
  چو من کاست گویی شب فرقت تو مه نو که باشد بدینگونه لاغر
  خطت خضر,جعد کجت مشک تبت تنت سیم , لعل لبت تنگ شکر
  بجنت نعیم مقیم محبت بهشت مخلد نصیب محقر
  بلبها ملیحی بگفتن فصیحی بطلعت صبیحی بگیسو معنبر

  Comment by محمد رضا حیدرزاده نائینی — مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ @ ۶:۵۴ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره