لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. گوش کن ای مست…..—تا بکی در خواب……—-ای برادر از جهان و اهل او بیگانه باش—-شمع وحدت را چه می جوئی برو پروانه باش—-بر گدایان در خود ترکتازی می کنی—-یا ز سقراط و فلاطون میشدی …..—اشک خجلت را روان از دیده بر…..—درست است

  Comment by سید محسن — آبان ۹, ۱۳۹۸ @ ۱۰:۴۵ ب.ظ

 2. سلام و عرض ادب؛
  به نظر حقیر مصرع:
  چارر کن دین خود زین چار بند آباد کن
  نادرست بوده و باید با مصرع زیر جایگزسن گردد:
  چاره کن دین خود زین چار بند آباد کن

  Comment by محمد سالمی — بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ @ ۹:۴۱ ق.ظ

 3. سلام و عرض ادب؛
  به نظر حقیر مصرع:
  چارر کن دین خود زین چار بند آباد کن
  نادرست بوده و باید با مصرع زیر جایگزین گردد:
  چاره کن دین خود زین چار بند آباد کن

  Comment by محمد سالمی — بهمن ۲۸, ۱۳۹۸ @ ۹:۴۲ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره