لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. که یکی هست و هیچ نیست جز او
  وحده لااله الا هو
  بنازم به حال شاعر هنگام سرودن ، بنازم به اتصال و عاشقی اش

  Comment by سوته دل — آذر ۱۰, ۱۳۹۶ @ ۱۲:۳۷ ق.ظ

 2. گفت ترجیعی که می باشد چو در

  از معارف وز دقایق جمله پر

  این کلام از سینه ای پر خون بود

  حالت شوریده ای مجنون بود

  آفرین بر بیدل شیرین کلام

  بر روانش صد درود و صد سلام ..

  سلام و درود و خدا قوت و عرض ادب خدمت هر انسانی که قدمی برای پیشرفت ادب و هنر بر میداره ، من سالها پیش با همین سایت گنجور با شاعرهای بزرگی نظیر بیدل و صائب و امیر خسرو و دیگر بزرگان برای اولین بار آشنا و علاقه مند شدم و شوقم به جایی رسید که تغیر رشته دادم و رفتم ادبیات و طبع شاعریم هم گل کرد و شعرهای ضعیفی هم میگم که همه اش از همین سایت شروع شد ، دست شما عزیزان و تمام کسانی که چه در محیط مجازی و چه در عرصه چاپ و تالیف و تصنیف و تصحیح و ترجمه و .. زحمت می کشن رو می بوسم و امیدوارم تا آفتاب از مشرق طلوع میکنه همیشه خندون باشید .. یا علی مدد .

  Comment by فقری — دی ۳, ۱۳۹۷ @ ۴:۵۵ ق.ظ

 3. حقیقت اینست که جناب بیدل دهلوی گاهی گوی سبقت را حتی از بزرگترین شاعران پارسی گوی هم ربوده

  Comment by شاهین — آبان ۱۳, ۱۳۹۸ @ ۱۲:۳۹ ب.ظ

 4. چیزی که در ویراستاری این شعر توجه رو جلب می‌کنه صدها ویرگول زائده که هنگام خوندن فقط انسان رو عصبی میکنه

  Comment by روزبه — تیر ۴, ۱۳۹۹ @ ۸:۰۵ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره