1. بزرگترین عارف ایرانی

  Comment by رسول — بهمن ۴, ۱۳۹۲ @ ۹:۴۸ ب.ظ

 2. ۵/۱۱/۹۲

  Comment by رسول — بهمن ۵, ۱۳۹۲ @ ۱۰:۳۸ ب.ظ

 3. این که نهصد و نه یک تحریف است. در اصل این کلمه چنین بوده است. در سال غرس من دو قرآن می بینم.

  Comment by حسین کیان — خرداد ۷, ۱۳۹۴ @ ۱۲:۱۸ ق.ظ

 4. در صورتیکه ( در سال غرس ) درست باشد به حساب ابجد میشود ۱۲۶۰ یعنی غ=۱۰۰۰ ر= ۲۰۰ س= ۶۰ و اتفاقی که در آن سال افتاده ظهور سید علی محمد شیرازی معروف به باب بود

  Comment by منصف — تیر ۱۲, ۱۳۹۴ @ ۵:۴۰ ق.ظ

 5. بله اصل شعر به سال ۱۲۶۰ ه ق اشاره دارد و اینگونه بوده: در سال غرس من دو قران میبینم……منظور از دو قران هم در واقع حضرت مهدی و حضرت عیسی بوده اند همانطور که در قصیده حالت روزگار فرموده اند:
  مهدی وقت و عیسی دوران ، هر دو را شهسوار میبینم
  گلشن شرع را همی بویم ، گل دین را به بار میبینم.
  متشکرم

  Comment by ملطوف — اردیبهشت ۴, ۱۳۹۵ @ ۹:۳۱ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره