لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. با درود و سپاس
  به نظر شما شعر فوق در قالب غزل می باشد؟
  ایا این متن کامل است؟

  Comment by م.ی — فروردین ۱۰, ۱۳۹۰ @ ۱۰:۲۲ ب.ظ

 2. این شعر کاملا” یک غزل است
  فقط نادرست نگاشته شده است و در واقع هر آنچه به شکل یک بیت نوشته شده است در واقع یک مصراعست و هر چهار مصراع درج شده تشکیل یک بیت می دهد
  این غزل وزت جالبی هم دارد که نام آنرا نتوانستم بیابم
  فاعلات فع ,فاعلات فع , فاعلات فع ,فاعلات فع یا
  فاعلالتن ,فاعلالتن , فاعلالتن ,فاعلالتن

  Comment by سید علیرضا رضوی راد — خرداد ۲۵, ۱۳۹۳ @ ۱۲:۴۱ ب.ظ

 3. وزن این غزل فاعلات فع ۴ عنوان شده. و ظاهرا صحیح است. یقینا این وزن از اوزان دوری نیست. سوال! هجای کوتاهی که از انتهای ارکان یک و سه در اکثر ابیات حذف شده طبق چه قاعده‌ای‌ست؟

  Comment by میثم قرایی — آذر ۲۳, ۱۳۹۸ @ ۶:۰۸ ب.ظ

 4. تصحیح میکنم. هجای کوتاهی که از انتهای ارکان غیرپایانی حذف شده ، طبق چه قاعده‌ایست؟

  Comment by میثم قرایی — آذر ۲۳, ۱۳۹۸ @ ۶:۱۸ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره