لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. قبر ذوالکفل نبی چند جای دیگر هم هست .

  Comment by امین کیخا — تیر ۲۲, ۱۳۹۲ @ ۱۰:۴۵ ب.ظ

 2. با توجه به نشانی هایی که می نویسد گمان نمی کنم اربل همان أربیل عراق باشد .

  Comment by امین کیخا — تیر ۲۲, ۱۳۹۲ @ ۱۰:۴۸ ب.ظ

 3. به نظر میرسه نوشته ها اسلامی ذوالکفل را پیامبر بنی اسراییل می دانند و نوشته های یهودی او را پیامبر مسلمانان ! ولی در هر صورت من نتوانستم روی نقشه مقربه این پیامبر را پیدا کنم. همچنین در مورد هود پیامبر. ولی به نگر میرسد که آرامگاه شعیب امروزه در نزدیکی nir eliyahu قرار گرفته. (البته اگر این آرامگاه همانی باشد که ناصر خسرو بازدید کرده چون آرامگاه های بعدی که دیده در شمال و شرق قرار گرفته (یه جورایی یعنی دنده عقب زده). با توجه به مسیری که رفته و روایات آن زمان و باور درزی ها آرامگاه شعیب در kfar zeitim است. اربل هم همان Arbel است در نقشه گوگل به دنبال Arbel Ancient Synagogue بگردید.
  Shmuel Ben Shimshon in 1210
  هم ۱۰۰ سال بعد که به این ناحیه رفته اشاره داشته که ..

  “…And we went up to the Arbel and there is a big synagogue built by Nitai the Arbelite.” Some say that the graves of Jacob’s children - Dan, Levi, and Shimon and Adam’s son Seth can be found here”.
  reference: www.mapisrael.info/mount-arbel
  و نگر از آن دریا هم Tiberias است …که آرامگاه مادر موسی در Maimonides است. خلاصه از دوستان کسی از آرامگاه هود و ذوالکفل نشانی پیدا کرد به ما هم بگوید.

  Comment by alireza — دی ۱, ۱۳۹۳ @ ۱۱:۴۱ ب.ظ

 4. قبر عزیز النبی علیه السلام آن جا بود زیارت آن کردم

  عزیر درست است ozeyr .

  Comment by جی 7 — تیر ۷, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۱۴ ب.ظ

 5. مناطق شمال بیروت است که به سوریه من پیوندد. چون بیان ایشان قبلن از سنجاق بوده است!

  Comment by على — خرداد ۱۵, ۱۳۹۸ @ ۱:۴۷ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره