لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. با سلام
  جناب آقای سیامک آقایی در کنسرت گروه نوازی «ز بعد ما »تعدادی از ابیات این شعر رو اجرا میکنند .که واقعا کار شنیدنی هست .
  سپاس از گنجور

  Comment by علی — خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ @ ۱۲:۱۷ ق.ظ

 2. با درود و عرض خسته نباشید
  بیت چهارم مصرع اول سیار. صحیح هستش ، نه سیاره

  Comment by سعید سلطانی — تیر ۷, ۱۳۹۵ @ ۷:۳۷ ب.ظ

 3. جناب سعید خان این حرف شین [ش] که به آخر واژه هست افزوده اید از کجا آمده است ؟!! کلمه هستش !! و لابد نیستش!! را در هیچ لغتنامه زبان فارسی نتوان یافت ، هستن و هستو و هستره و هستک آری ، اما هستش نه ! می دانم لابد است که می فرمایید این را در مکالمات شفاهی می گوییم و می گویند ، اما دوست عزیز مکالمه شفاهی با نویسندگی کتبی دو مقوله کاملاً متفاوت و متمایز است .

  Comment by شمس الحق — تیر ۲۲, ۱۳۹۵ @ ۱:۵۳ ق.ظ

 4. در جواب شمس الحق

  سلام
  حرف شما کاملاً درست است اما ممکن است کسی نوشته ای را با زبان معیار ننوشته باشد چیزی که شما گفتید فقط برای فارسی معیار صدق می کند نه برای نوشته ای معمولی که امروزه اینگونه نویشته ها نیز رواج زیادی دارند-خسته شدم اینهمه مجبورم معیار صحبیت کنم خب!

  Comment by امپرور — آذر ۲۳, ۱۳۹۶ @ ۷:۵۸ ب.ظ

 5. راستی ببخشید دو جا اشتباه تایپی داشتم

  Comment by امپرور — آذر ۲۳, ۱۳۹۶ @ ۷:۵۹ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره