لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. کدام غلطی املائی وانشائی درمتن شعروجودندارد ، اما قابل یاد آوری است که اشعارحضرت بیدل علیه الرحمه ازتوان تحلیل وتجزیه بنده وشاید ازبسیاری هموطنان ماکه شعرخوان است بلند است . نمیدانم که چاره چیست ؟

  Comment by عبدالجلیل لعلی — مهر ۵, ۱۳۹۱ @ ۸:۴۱ ق.ظ

 2. فکر میکنم این مصراع: (گریه هم بی‌تو برای سوخته خرمن تیغ است) باید چنین باشد: (گریه هم بی‌تو به این سوخته خرمن تیغ است).

  Comment by عبدالوحید سلیم — خرداد ۲, ۱۳۹۲ @ ۱۰:۲۴ ق.ظ

 3. سلام
  وزن شعر اشتباه نوشته شدن
  وزن اصلی: فاعلاتن فعلاتن فعلاتن فعلن
  که می شود: بحر رمل مثمن مخبون محذوف

  و در تایپ یکی از مصراع ها به گمانم اشتباهی رخ داده است :

  گریه هم بی تو بر این سوخته خرمن تیغ است

  به جای “بر این” ؛ به اشتباه “برای” تایپ شده است

  و تقطیع صحیح آن به این شکل است:

  گر ی هم بی = فاعلاتن
  ت ب ری(ن) سو = فعلاتن
  خ ت خر من = فعلاتن
  تی غٓس(ت) = فعلن

  موفق باشید

  Comment by احمدرضا توجهی — خرداد ۲۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۱۴ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره