لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. ابنکه میگه
  انگور عدم بدی شرابت کردند
  واپس مرو ای شراب انگور مشو..
  یعنی چی؟؟؟؟

  Comment by زهرا — دی ۲, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۲۴ ب.ظ

 2. سلام
  فکر کنم منظورش اینه از جنس خاک بودی و بی ارزش،تا اینکه روح خدا در تو دمیده شد و منزلت یافتی ، حال قدر منزلت خود را بدان و به راه بیهوده نرو تا همچون همان خاک بی ارزش شوی

  Comment by ایوب — خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ @ ۵:۴۳ ق.ظ

 3. بی ارزش نشوی

  Comment by ایوب — خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ @ ۵:۴۴ ق.ظ

 4. به نظرم از شراب شدن اشاره داره به پختگی و تکامل ذهنی به آگاهی و اینکه وقتی رسیدی به این مرحله مبادا با من ذهنی به عقب برگردی و دوباره خام شوی

  طیران مرغ دیدی تو ز پای‌بند شهوت
  به در آی تا ببینی طیران آدمیت

  Comment by مهناز — آبان ۱۰, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۴۸ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره