لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. زیباگفتاری بنیاد گفتاری مولانای جانم

  Comment by آتوسا هادی زاده — دی ۳, ۱۳۹۴ @ ۱:۲۸ ب.ظ

 2. آهنگ faces
  اثر Armand amar از vocalist ایرانی برای این رباعی استفاده شده

  Comment by محمدرضا فروزنده — مهر ۱۰, ۱۳۹۶ @ ۱:۵۲ ب.ظ

 3. این شعر مولانا را آقای سالار عقیلی خوندن در مقدمه فیلم HUMAN .
  فهم این شعر بسیار ارزشمند و باشکوه است و من در عجبم که مولانا بدون کمترین امکانات چطور به درک وجود ذراتی کوچکتر از اتم که حدود یک صده پی به آن بردیم در آن زمان رسیده بود و چگونگیه عملکرد این ذرات که هنوز عجیبترین رفتار و غیر قابل اندازه گیری ترین رفتار را در فیزیک کوانتوم از خود نشان دادند در آن زمان رسیده بودند میدانیم که در حال حاضر اندازه گیریه دقیقی از وجود الکترونها در یه زمان مشخص امکان پذیر نیست یعنی اگر مکان الکترون اندازه گیری شود زمان اون غیر قابل اندازه گیریست این سوالیست که علم از جواب اون عاجز است ، در گوش تو گویم که کجا رقص کنند ! بعید نیست که مولانا حتی جواب این سوال را هم میدانست که اگر بود جایزه نوبل را در تمام دوران دریافت میکرد

  Comment by الناز — آذر ۲۲, ۱۳۹۸ @ ۳:۲۶ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره