1. عالی …..یاحق

    Comment by فائزه — آذر ۲۶, ۱۳۹۶ @ ۲:۲۲ ب.ظ

  2. احتمالا این ابیات در مورد شمس بوده که به مراحل بالای بی نیازی و استغنا دست یافته بود؛ به گونه ای که بی همگان می توانست خوش باشد… و نکته بی نظیر در این ابیات عاشق واقعی است که جفاهای معشوق هم برایش خوش می آید که صد البته این نوع عشق که جفای یار هم خوش باشد جز در موارد مراحل متعالی عشق دیده نمی شود یعنی به نظر من در عشقهای زمینی بی توجهی و بی میلی معشوق برای عاشق گرچه بسیاری ادعا می کنند که خوش است ولی به طور حتم ناراحتی ها و سرکوبهایی در عاشق ایجاد می کند که بالاخره و در جاهای دیگر بروز خواهد کرد…
    من هم بنده و ارداتمند مولوی هستم که پیام عشق راستینش پس ار هفتصد سال واضج تر از زمان خودش به گوش ما کران هم می رسد….. و چه خوش به دل می نشیند….

    Comment by azita — تیر ۳۰, ۱۳۹۷ @ ۸:۳۴ ق.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره