1. خدایا دریاب خیرین را
    جمع این رباعی از ۵۰۶۰

    Comment by کمال داودوند — خرداد ۲, ۱۳۹۷ @ ۴:۳۷ ق.ظ

  2. ای بنده بدانکه خواجهٔ شرق اینست
    تو هرچه بگوئی از قیاسی گویی ودر ذهن خود مطالب ذهنی و غیر تجربی را که به هیچکدام یقین نداری باهم مقایسه میکنی ونتیجه غ میگیری درحالیکه ما درد و شادی ،خوب و بد و گناه و ثواب را تجربه کرده ایم و عشق یا خداوند و یا حد وسط این دو را که قیاس دو واقعیت قطعی ذهن یا سخن دل است، حقیقت باشد. ما چون تجربه بیشترین و بالاترین درد وغم و نیز بالاترین شادی که عشق اوست را داریم و چون حد و میزان بالا و پایین را درست بدانی میانه و تعادل و حق را براحتی تشخیص توانی داد و فرق این است دانش شرق وغرب را.

    Comment by مهدی از شیراز — اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ @ ۴:۰۶ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره