1. ممنون.

  Comment by شمس — آبان ۳, ۱۳۹۴ @ ۵:۰۲ ب.ظ

 2. این شعر مال مولوی هست یا عراقی تکلیف ما رو مشخص کنید هم تو دیوان عراقی نوشتینش هم تو دیوان شمس

  Comment by محسن — مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ @ ۶:۵۴ ب.ظ

 3. عالم زتو بینیم و نبینیم تو را

  Comment by سارا — آبان ۸, ۱۳۹۶ @ ۳:۱۹ ب.ظ

 4. محسن جان،
  به قول معروف حالشو ببر ، مال هر که باشد

  Comment by گمنام-۱ — آبان ۸, ۱۳۹۶ @ ۴:۳۸ ب.ظ

 5. سلام
  عالم ز تو ببینیم و نبینیم ترا

  Comment by میرذبیح الله تاتار — آذر ۱۱, ۱۳۹۶ @ ۸:۳۷ ق.ظ

 6. در اینجا قرینیم مساوی است با برابر یم
  جمع این رباعی از ۶۶۲۱

  Comment by کمال داودوند — آذر ۲۹, ۱۳۹۶ @ ۳:۴۹ ق.ظ

 7. بسیار زیبا. قرینیم ترا

  Comment by محمد غزالی — آذر ۲۹, ۱۳۹۷ @ ۴:۱۷ ب.ظ

 8. ای دوست به دوستی قرینیم ترا/هرجا که قدم نهی زمینیم ترا، در مذهب عاشقی روا کی باشد/عالم تو ببینیم و نه بینیم ترا. خدایا در دوستی باما قرینه هستی و میتوان گفت اندیشه و تن ما با جان ما قرینه است و هردو مکمل هم هستند. رسم عاشقی نیست که ماهمه جهان را تو می بینیم ولی ترا نمی بینیم چرا.

  ۴

  Comment by مهدی از شیراز — فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ @ ۳:۱۶ ق.ظ

 9. عزیزانی که در مصرع اول بیت دوم میفرمایند یک حرف ز یا کلمه به جا افتاده، لطفا کمی به مباحث عروض و قافیه رجوع کنند و بیشتر با شعر و اوزان آن آشنایی پیدا کنند تا بیهوده هر جا در هر مورد که شد نظر بیجا و گمراه کننده ندهند، چه بسا اشعار بزرگانی که به همین نادانستن ها سالیان سال هست که عوض شده مانند شعر گوهر بار بنی آدم اعضای یکدیگرند که خیلی از دورازادبان میخواهند با معنا گرایی بگویند یکدیگر نیست و یک پیکر هست!!! که انشاااله اجرشان با حدایشان با این تحریفاتشان، و من الله توفیق

  Comment by محمد — خرداد ۱۹, ۱۳۹۸ @ ۱۱:۰۳ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره