لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. ۷۶۷۵

  Comment by کمال داودوند — آذر ۱۸, ۱۳۹۶ @ ۱۱:۳۱ ب.ظ

 2. از قار معلوم شیخ ما در دوران جوانی سروده اند و معشوقه سبزه روی شیخ برایش چون آفتاب بی همتا بوده است و در مجالس خاصی ایشان آرزو داشتند که دست در دست نازنینش شادی خود را خاطره ساز کند .

  Comment by مارشال — شهریور ۲۹, ۱۳۹۷ @ ۷:۵۳ ب.ظ

 3. در تصحیح اقای بدیع الزمان فروزان فر بیت اول اینگونه است
  ای آنک چو آفتاب فرد است بیا… بی روی تو باغ و برگ زرد است بیا

  Comment by شیزر — دی ۲, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۱۶ ب.ظ

 4. مصرع اول رباعی باید این گونه نوشته شود :
  ای آن که چو آفتاب فرد است ، بیا

  Comment by محسن — بهمن ۱۱, ۱۳۹۸ @ ۷:۴۲ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره