لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. واقعا متاسف برای ادبیات ایران

  Comment by منصور — اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ @ ۶:۴۰ ب.ظ

 2. من بر آن گنبد او راست، چو بر طور کلیم!!

  Comment by ۸ — اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ @ ۸:۳۱ ب.ظ

 3. واقعا ما به همچین افراد لجنی افتخار میکنیم؟؟!!

  Comment by علی — خرداد ۲۲, ۱۳۹۹ @ ۵:۳۹ ب.ظ

 4. گرامی علی
  سنایی تنها نیست
  بی شمارند درین مهلکه غرقابِ لجن
  وَ چه خوشحال به نشخوار پلیدی و عَفَن

  Comment by ناباور ɹɐʌɐqɐu — خرداد ۲۳, ۱۳۹۹ @ ۱۲:۱۹ ق.ظ

 5. بهترین و زیباترین شعر ممکن بود پس خواهشا اگ سابقه این اتفاقا داشتید و اکنون در عذابش هستید به سنایی نتازید..این شعرا فقط اهل دلا میفهمن!

  Comment by سینا — تیر ۱۱, ۱۳۹۹ @ ۶:۰۲ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره