لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. این شعر از دقیقی نه سنایی!

  Comment by Anonymous — اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۲ @ ۷:۴۳ ب.ظ

 2. از ستایی است

  Comment by اشکان — اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۵۸ ب.ظ

 3. از سنایی است

  Comment by اشکان — اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۵۹ ب.ظ

 4. از دقیقی است.

  Comment by روزبه — مهر ۹, ۱۳۹۶ @ ۹:۰۴ ب.ظ

 5. این شعر مال عسجدی مروزی است

  Comment by احسان اسکندری شهرکی — دی ۲, ۱۳۹۸ @ ۵:۳۵ ق.ظ

 6. در مجمع الفصحا این شعر ضبط شده است با نام شاعرش عسجدی مروزی البته قصیده معروف عسجدی مروزی با شاه بیت شطرنج ملک ساخت ملک با هزار شاه / هر شاه را به لعب دگر شاه مات کرد در طبقات ناصری به نام عنصری ضبط شده است و این در آمیخته گی در نسخ قرن چهارم و پنجم به شدت رایجه

  Comment by احسان اسکندری شهرکی — دی ۲, ۱۳۹۸ @ ۵:۴۱ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره