لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. این شعردراستقبال ازغزل معروف حافظ شیرازی بامتن: یوسف گمگشته بازآیدبه کنعان غم مخور کلبه ی احزان شودروزی گلستان غم مخور میباشدومقصوداین شعرعاشقانه میباشد.دربیت دوم میگویدکه ای خدایی که به یعقوب پسرعزیزش رارساندی،معشوق من راهم دراین زمان به من برسان.

  Comment by محمدگنجی — مرداد ۱۴, ۱۳۹۱ @ ۱۲:۲۳ ب.ظ

 2. ماه من، شاهد آفاقی و معشوق منی
  شمع هر جمعی و سر حلقه ی هر انجمنی

  من سر کوی تو یک جا وطنم گشت و تو خود
  چون دل من همه جایی و پریشان وطنی

  لب لعل تو که تشنه است به خون دل من
  نمکیده است ز پُستان مُروت لَبنی

  یوسف وقتی و از مصر عزیزان ترسم
  نفرستند به کنعان حزین، پیرهنی

  نگذرد شاهد ما بر شکرستان وفا
  «شهریارا» همه گر طوطی شیرین سخنی

  سلام چرا این شعر در گنجور نیست؟

  Comment by ر غلامی — خرداد ۲, ۱۳۹۸ @ ۱۰:۴۰ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره