لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. بیت اول یکی از زیباترین ابیاتیه که من دیدم. مراعات نظیر زیبا در مجموعه کلمات {قمار، برد، ندار، دور، دست، بدبیار} و ایهام زیبای کلمه ی دور از این بیت یک شاهکار مضمونی و صوری ساخته.

  Comment by پوریا — مهر ۲۸, ۱۳۸۹ @ ۸:۲۲ ب.ظ

 2. چه قدر آرومم کرد این شعر در اولین روز تنهاییم…

  Comment by مهدی باله — مهر ۵, ۱۳۹۱ @ ۱۰:۲۰ ب.ظ

 3. ترکیب «عروس بخت» در بیت ششم اضافۀ تشبیهی است دانستن این نکته به فهم معنای بیت کمک میکند.یعنی همان گونه که عروس تا آخر شب کنار داماد نمی ماند بخت و دولت هم همیشه همراه ما نیست.

  Comment by Anonymous — اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ @ ۹:۵۲ ق.ظ

 4. ترکیب «عروس بخت» در بیت ششم اضافۀ تشبیهی است دانستن این نکته به فهم معنای بیت کمک میکند.یعنی همان گونه که عروس تا آخر شب کنار داماد نمی ماند بخت و دولت هم همیشه همراه ما نیست.

  Comment by نیک زاد محمد رضا — اسفند ۱۷, ۱۳۹۳ @ ۹:۵۲ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره