لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. کز وعده عطایش عمری گناه کردم

  Comment by srmogab — دی ۹, ۱۳۹۱ @ ۲:۲۰ ق.ظ

 2. شعریست زیبا خصوصا بیت اول که شاهکار بود… فقط ای کاش شاعر به جای *امشب تو را به خوبی *
  از *دیشب * استفاده میکرد به نظر من خوش معنی تر بود…

  Comment by کسرا — تیر ۲۰, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۲۸ ب.ظ

 3. سلام دقیقا درست است باید به جای امشب دیشب به کارمیرفت

  Comment by صادق — مهر ۱۰, ۱۳۹۸ @ ۹:۳۲ ق.ظ

 4. پیرو صحبت دوتا از دوستان که فرمدوند باید از دیشب به جای امشب استفاده میشد عرض کنم که در بعضی نسخه ها کلمه دیشب آمده اما دقت بفرمایید که چند بیت بعد هم شاعر به امشب اشاره کرده و در مورد احساس و اشتباه امشب صحبت میکنه
  من هرچه کردم امشب از تیر آه کردم

  Comment by مریم — آذر ۱۰, ۱۳۹۸ @ ۱۲:۲۲ ب.ظ

 5. شعر زیبا است و فضای خوبی را هم تصویر کرده—شاعر شب در بزمی حضور دارد که معشوق او هم حضور دارد .وحالا که مجلس گرم شده او وصف حال میکند و در بیت دوم هم اعلام میکند که دیشب جلوی صورت تو(معشوقه)آینه گرفتم. روز سفید خودم را سیاه کردم—با اجازه دوستان فرهیخته کلمه (امشب) درست است

  Comment by سید محسن — دی ۲۴, ۱۳۹۸ @ ۱:۲۰ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره