لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. شعر مشابهی (که آن هم زیبایی بسیار دارد ) توسط دکترشفیعی، استاد دانشگاه شریف ، سروده شده. پیشنهاد میکنم بخونید

  http://dialogos.persianblog.ir/post/264/

  Comment by نیما — خرداد ۱۳, ۱۳۹۳ @ ۹:۴۹ ب.ظ

 2. من ازکودکی عاشق گفتاروسخنان ناب فلسفی وعرفانی این شاعرپاکیزه نفس وعارف بزرگواربوه ام،من که زادهء هرات باستانم ودر رشته زبان وادبیات تحصیلات عالی راموفقانه انجام داده وزیر تاءثیرخارق العادهء شاعران کلاسیک ماچون:حافظ شیرازی،سعدی شیرین سخن،صائب تبریزی،مولانا جلال الدین بلخی وبسیاری از سخنسرایان معاصر و نویسندگان نثر فارسی دری مدت مدیدیست به سرودن اشعاراقدام وبنشر سپرده ام،تمیشه دلم میخواهدبه اشعارجانگدازاین عارف فقیدروآورده باز هم ازباغ دلگشای اشعاراوسبد گلهارا دربغل گربفته نثار دوستان اونمایم.بهمین لحاظ این شعرگلجین رادر صفحهء فسبوکم اقتباس نموده بنشر میسپارم.وبدوستانم مشوره میدهم تا این کلمات موزون نادر رادقیقاً خوانده بکنه گفتارشاعرتاجای توان پی ببرند.آرزومندم با این سبک درآیندهء قریب بتوانم غزلی را هم بدسترس همه دوستانم تقدیم بدارم.

  Comment by абдул карим عبدالکریم(خشنودهروی کهدستانی) — آذر ۱۰, ۱۳۹۳ @ ۱۲:۰۷ ق.ظ

 3. سلام و درود
  بسیار عالی بود!

  Comment by محمدامین احمدی فقیه — مرداد ۳, ۱۳۹۴ @ ۷:۴۸ ق.ظ

 4. حاش لله که جفا بیند از آن کان وفا
  عاشق از جانب معشوق ، نزن حرف جفا
  گر بلغزد به ره عشق و ثباتش نبود
  هم به جبران گنه هست بلا بعد ولا

  Comment by امیر — مرداد ۱۹, ۱۳۹۵ @ ۸:۴۶ ق.ظ

 5. بار خوبان ستم پیشه گران بود ، گران

  Comment by کسرا — تیر ۱۷, ۱۳۹۸ @ ۱۰:۵۴ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره