لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. عالیه

  Comment by کسرا — اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ @ ۵:۵۴ ب.ظ

 2. خیلی خوبی ابوسعید :))

  Comment by Abbas — شهریور ۱۷, ۱۳۹۶ @ ۷:۴۳ ب.ظ

 3. در قسمت بیست و یکم از سریال “پهلوانان نمی میرند” اثر حسن فتحی، این دوبیتی توسط یکی از بازیگرها(فریماه فرجامی) خوانده میشه و بعد میگه که این شعر از شمس قیس هست. (شمس قیس رازی)

  Comment by هادی مختاری — مهر ۲۵, ۱۳۹۶ @ ۸:۲۲ ق.ظ

 4. سلام.
  طبق تحقیقات وسیع رباعی شناس معاصر،جناب میرافضلی،ابوسعید شاعر هیچ کدام از این رباعی های منسوبه نیست.اصلا ایشان شاعر نبودند و انتساب شعرها،همه بر پایه علاقه ی دوستداران وی بوده.
  با اینحال رباعی بسیار زیبایی ست.

  برای دوست عزیز جناب @هادی مختاری:
  کاش به بالای صفحه نگاهی میکردین و به جای “دوبیتی” می نوشتین “رباعی”
  اینجا صفحه ی رباعی هاست برادر

  Comment by جعفر عسکری — تیر ۴, ۱۳۹۸ @ ۸:۵۸ ق.ظ

 5. سلام.بااین شعر خاطره دارم و امروز باخوندنش باز خاطراتم زنده شد.ممنون ازتون

  Comment by Zahra — آذر ۲۵, ۱۳۹۸ @ ۱۲:۴۷ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره