لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. آوردن شاهدانی چون باد، باران، دریا و قسم خوردن به آنها جالب توجه است. اگر چه شعر استحکام رباعی شماره ۱ را ندارد، ولی تا اندازه‌ای ما را با طرز تفکر عصر ابوسعید آشنا می‌سازد.

  Comment by سید عبدالمجید علوی شوشتری — اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۳ @ ۲:۵۰ ب.ظ

 2. ۶۸۵۲

  Comment by کمال داودوند — مرداد ۲۵, ۱۳۹۵ @ ۲:۵۷ ق.ظ

 3. جناب داودوند ، با عرض سلام احتراماً تقاضا دارد درصورت امکان شماره ابجد جمله زیر را مرحمت فرمایید :
  [ یوسف ثانی ز دار فانی شد ]
  مزید استحضار یوسف نام یکی از اجداد حقیر است و جملۀ بالا تاریخ فوت ایشان را به ابجد نشان می دهد و غرض حقیر از این تصدیع اطلاع از صحت آن شماره است ، با سپاس .

  Comment by شمس الحق — مرداد ۲۵, ۱۳۹۵ @ ۳:۳۲ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره