لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. ۴۴۹۰

  Comment by کمال — تیر ۲۲, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۱۴ ب.ظ

 2. کمالا ابجد میرانی ؟

  Comment by جلال الدین — تیر ۲۳, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۳۷ ق.ظ

 3. سلام دوست عزیز
  چاره ای ندارم
  موفق باشی.

  Comment by کمال — تیر ۲۳, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۴۳ ب.ظ

 4. اما کمالا مقصود تو از این شیوه را کس نداند، زین باب سودی نرساند.
  از هر چه بگذریم از هستی خویش پاک می باید شد

  Comment by جلال الدین — تیر ۲۳, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۰۷ ب.ظ

 5. دوست مهربان ازاینکه بنده را راهنمایی میکنیدومراازعیبم آگاه میسازدیدممنون،ولی هرکس بنوعی نظردارددرموردیک نوشته امابنده روی یک مجموعه درراستایی رباعیات ابوسعیدتحقیق میکنم وپایه این مجموعه برپایه جمع بندی باحروف ابجدبناشده است واین امربرتمامی رباعیات ابوسعید صدق میکند.
  بقول معرف این برگ سبزیست تحفه درویش
  پاینده باشید.

  Comment by کمال — تیر ۲۴, ۱۳۹۵ @ ۱۰:۵۲ ب.ظ

 6. فوق العاده هست کمال عزیز. من هم در اینمورد علاقه‌مندم و فکر می‌کنم این دیدگاه کمترین منفعتی که داره، مداقّه در شعر هست و چه بسا ممکنه بابی درمورد صحت انتساب شعر به شاعر هم باز کنه (این فقط یه ایده هست و قطعا نمیتونم ازش دفاع کنم. اما بهرحال، قابل تامله و میشه درموردش حرف هایی زد). بهرحال، درمورد شمارش راحت‌تر (با نوشتن یک برنامه کامپیوتری ساده)، میتونم بهتون کمک کنم.

  Comment by عیسی — تیر ۲۵, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۳۸ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره