لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. ۶۴۹۶

  Comment by کمال — خرداد ۲۲, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۰۷ ق.ظ

 2. این رباعی از نورالدین قراری گیلانی میباشد و از ابوسعید نیست که در زمان حیات شاعر نیز معروف بوده و تذکره نویسان زیادی از جمله تقی اوحدی در عرفات العاشقین و واله داغستانی در ریاض الشعرا و تقی کاشی در خلاصه الاشعار به نام قراری گیلانی آورده اند و در آن زمان از رباعیات مشهور بوده است

  گر عشق دل مرا خریدار افتد
  کاری بکنم که پرده از کار افتد

  سجادهٔ پرهیز چنان افشانم
  کز هر تارش، هزار زنار افتد

  Comment by ا.محمدی — خرداد ۲۶, ۱۳۹۹ @ ۱۱:۰۸ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره