لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. این شعر نشان می دهد که ابوسعید ابوالخیر هم به موضوع جبر اعتقاد داشته است

  Comment by سید عماد رضوی — دی ۱۶, ۱۳۹۰ @ ۱۲:۴۳ ق.ظ

 2. مصراع پایانی اشتباه بوده و صحیح آن چنین می باشد:
  چون نیک و بد جهان به تدبیر تو نیست

  Comment by آقا مل — فروردین ۱۴, ۱۳۹۴ @ ۶:۳۵ ب.ظ

 3. بعید است من باب عقلی مصراع آخر مجدد به تدبیر تو نیست باشد. بهرحال تکرار در رباعی که چهار مصرع بیشتر ندارد زیاد بجا و قشنگ نیست. بنابراین به نظر حقیر رباعی سایت گنجور به همین شکل صحیح است

  Comment by مهدی — اسفند ۷, ۱۳۹۴ @ ۱۱:۴۲ ق.ظ

 4. ۹۴۸۹

  Comment by کمال — اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۵ @ ۹:۵۵ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره