لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. ۸۷۱۹
  وتبریک تولد حضرت علی (ع)

  Comment by کمال — اردیبهشت ۲, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۳۰ ق.ظ

 2. در مصرع سوم:
  بگزین تنگ دستی از این عالم

  وزن مصرع را یا باید با احتساب نون ساکن بعد از حرف مد (بگزین) اعمال کرد که بر خلاف قاعده توزین است. اما در بعض اشعار عامیانه (شعر غیر رسمی) و بندرت در شعر رسمی بغلط اعمال می شود. یا اینکه لاجرم اصلاح شعر می تواند به این شکل باشد:

  «بگزین تو تنگدستی از این عالم»

  Comment by س - ب — خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ @ ۱:۴۶ ب.ظ

 3. به حاشیه قبل اضافه شود:
  وجود ضمیر متصل (ت) در مصراع آخر موید موجود بودن ضمیر منفصل (تو) در مصراع سوم و ارجاع به آن در اصل شعر است.

  Comment by س - ب — خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ @ ۱:۵۰ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره