1. به راستی که باید تاریخ از نو آغاز شود تا هم چو خواجو باز پای در این عالم گزارد..روانی طبع به همراه کمال معرفت و دریای بی پایان عشق و عرفان تنها و تنها در وجود این بزرگ مرد دیار کریمان یافت میشده است.”باد پیمایی به خاک آغشته ای،”کجای ادبیات ایران چنین تعبیر لطیف و عمیقی یافت میشود؟هر بار که اشعار او را میخوانم بیشتر به خود میبالم که کرمانیم و در شهری نفس میکشم و آسمان و کوه هایی را نظاره میکنم که روزی خواجو نیز در آن ها نظاره گر بوده است.

    Comment by علی عطارنژاد — شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ @ ۴:۰۰ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره