لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. زیباترین اجرای این اثر کنسرت قاصدک در گوتنبرگ است.حتما گوش کنید

  Comment by حسین — آذر ۱۹, ۱۳۹۵ @ ۱۱:۴۰ ق.ظ

 2. در آلبوم قاصدک استاد محمدرضا شجریان ، با همنوایی سنتور زنده یاد پرویز مشکاتیان ، این غزل به زیبایی هر چه تمامتر بحالت ساز و آواز اجرا شده است.

  Comment by هادی ابراهیم عبائی — فروردین ۱۶, ۱۳۹۶ @ ۱۰:۵۱ ق.ظ

 3. بنام ایزد مهربانی
  غزلی است بسیار زیبا وگیرا بویژه که صدای ملکوتی استاد شجریان دم زندگی را در رگهای این شعرمیدمد و به ابیات جان میبخشد و خواننده را رقصان به پرتو شاعرخورشید صفتش میبرد از اساتید مجرب خواهشمند است معانی ابیات را توضیح دهند با تشکر

  Comment by سعید — بهمن ۴, ۱۳۹۷ @ ۱۰:۳۴ ب.ظ

 4. این غزل بسیار بسیار زیبا را استاد محمد رضا شجریان آنچنان دلربا در آلبوم قاصدک خوانده اند که هزاران بار اگر بشنوی باز گوش جانت تشنه ی تشنه تر میشود.

  Comment by امین — آذر ۳, ۱۳۹۸ @ ۶:۴۸ ب.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره