لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

بحثهای مذهبی و اعتقادی و ارجاع توهین‌آمیز نسبت به بزرگان ادیان و همینطور بحثهای قومیتی و توهین به فرهنگها و قومیتها و زبانها از مصادیق حاشیه‌های نامناسب محسوب می‌شوند.

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بگذارید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

 1. خود پرستی خیزد از دنیا و جاه

  Comment by سعدی — فروردین ۱۰, ۱۳۹۴ @ ۶:۰۱ ق.ظ

 2. درود بی کران …. پادشاهی همچو باشد درد سر // چون نگه کردم گدایی خوشتر ست…… فکر کنم این بیت هم بود

  Comment by ارسلان — خرداد ۲۵, ۱۳۹۴ @ ۴:۲۱ ب.ظ

 3. @ارسلان:
  بیتی که نقل فرمودید به علت اختلاف قافیه قطعا مربوط به این غزل نیست. حروف قافیهٔ ابیات این غزل «…ستی خوشتر است» است و «… ایی خوشتر است» در آن نمی‌گنجد و البته مگر آن که نقل جنابعالی از حافظه موجب لطمه به زبان شعر شده باشد وگرنه بیت از لحاظ بلاغت در درجهٔ شیخ اجل نیست.

  Comment by حمیدرضا — خرداد ۲, ۱۳۹۹ @ ۱۱:۲۸ ق.ظ

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره