گنجور

حاشیه‌گذاری‌های محمد دستیاری

محمد دستیاری


محمد دستیاری در ‫۱ سال و ۵ ماه قبل، جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱، ساعت ۱۵:۵۶ در پاسخ به میلاد دربارهٔ سعدی » دیوان اشعار » غزلیات » غزل شمارهٔ ۳۷۱:

سلام نمی دانم تفسیر این شعر چیست اما حب یک شافعی نسبت به اباعبدالله دور از واقع به نظر نمی رسد چون اباعبدالله فراتر از مذهب شیعه است چرا که مسیحی و زرتشتی و بی دین و گاندی و می گویند یهودی هم بوده که با اباعبدالله منقلب شده و تغییر کرده یا حب پیدا کرده یا همدردی کرده یا معنا گرفته یا عشق ورزیده و انطور که می گویند طیفی از اهل سنت نه تنها ابا عبدالله ببکه محب اهل بیت هستند  

 

محمد دستیاری در ‫۲ سال و ۳ ماه قبل، دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۱:۴۷ در پاسخ به ص ر دربارهٔ حافظ » غزلیات » غزل شمارهٔ ۵:

ایا می خواهی به خاطر تعصب های نژاد پرستی حرف خواجه را عوض کنند . خواجه خوب بوده یا بد همین بوده که در اثار بجا مانده از او پیداست

 

محمد دستیاری در ‫۲ سال و ۳ ماه قبل، دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۱:۴۱ در پاسخ به فرهاد دربارهٔ حافظ » غزلیات » غزل شمارهٔ ۵:

حافظ نگفته که قران یا عطار یا حضرت محمد صل الله علیه واله و سلم اشتباه گفتن و ام الخباعث نیست . بلکه گفته نزد خودش خوش تره . و بعضی هم می گویند این کلام رسول الله که شراب را ام الخباعث خوانده نزد حافظ از فلان کار خوش تره

 

محمد دستیاری در ‫۲ سال و ۳ ماه قبل، دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۱:۳۱ در پاسخ به دکتر ترابی دربارهٔ حافظ » غزلیات » غزل شمارهٔ ۵:

اقای دکتر خود خوانده در کامنت قبلی شما خود می گویید (سر رشته ای در فهم کلام حافظ ندارم) اما در این کامنت با اطمینان می گویید ( هیچ گونه ارتباطی با ایهام و ... ندارد) در حالی که استفاده از شراب و ساقی برای بیان حالات سیر و سسلوک بین شاعران معمول است.

 

محمد دستیاری در ‫۲ سال و ۳ ماه قبل، دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۱:۱۱ در پاسخ به امین کیخا دربارهٔ حافظ » غزلیات » غزل شمارهٔ ۵:

ابن عربی دربایست هست یا ایشان😂

 

محمد دستیاری در ‫۲ سال و ۳ ماه قبل، دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰، ساعت ۱۰:۵۲ در پاسخ به شادان کیوان دربارهٔ حافظ » غزلیات » غزل شمارهٔ ۵:

سلام 

می تواند اشاره به جبر انگاری نداشته باشد و منظورش این باشد که از این وضع راضی نیست.

 

sunny dark_mode