گنجور

حاشیه‌های سیامک زینلی

سیامک زینلی


سیامک زینلی در ‫۶ سال و ۵ ماه قبل، شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۳۳ دربارهٔ شاه نعمت‌الله ولی » قصاید » قصیدهٔ شمارهٔ ۲۱ (مهدی نامه):

خیلی متشکرم محمد جان. این حاشیه که ظاهرا با قلم آبی نوشته شده است جزو کتاب نیست و معلوم نیست چه کسی با چه منظوری این کتاب خطی ارزشمند را لکه دار کرده است! البته همین حاشسه نویسی ناشیانه هم تفاوت های اساسی با قصیده بالا دارد! و خود می تواند منشا سوالات بسیار دیگر باشد از جمله اینکه نامی از مهدی در ان ندیدم. باز هم سوال اساسی برجاست. قدیمی ترین سندی که این اشعار را که بسیار معروف هستند را نشان دهد کجاست؟ همه می گویند مال ما اصل است ولی سندی برای ان ارائه نمی کنند . بعد هم برای خود می نشینند حساب و کتاب می کنند و ابجد می اندازند و این تفسیر های خنده اور را می نویسند. حقیقتش را بخواهی از عالم درویشی بی بهره نیستم و مطالعات روانشناسی و اسپریچوالیزم دارم و با مبانی علمی و روحی پیشگویی اشنایی دارم. و پیشگویی هایی نیز برای خودم اتفاق افتاده است ولی دستکاری در اشعار عارف نامدار ایرانی خیانت است. چسباندن پلید ترین و دروغگو ترین حاکمان به او اهانت به شاه نعمت اله است. حالا باز هم تکرار می کنم که این اقایان محترم بجای تفسیر های کذا بگردند و سندیت برای ادعای خود نشان دهند. دوستی در بالا در رد این اشعار ادرس مجمع الفصحا را داده بود ولی من در صفحه 45 جلد دوم چیزی نیافتم. ممنون خواهم شد اگر ادرس دقیق تری بدهند.

 

سیامک زینلی در ‫۶ سال و ۵ ماه قبل، چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۳۸ دربارهٔ شاه نعمت‌الله ولی » قصاید » قصیدهٔ شمارهٔ ۲۱ (مهدی نامه):

ممنون دوست گرامی. نسخه خطی جالبی بود که خیلی از تکات را اشکار ساخت. این گویا در زمان ناصر الدین شاه نوشته شده است و می تواند منبع مهمی از پیشگویی ها باشد چون لاقل از زمان بعد از قاجار را بما بدون تحریف خواهد گفت ولی من هر چه گشتم اثری از پیش گویی ندیدم ! اگر شما دیدید لطفا به من هم بگویید چون بسیار جالب خواهد بود. این کتاب حتما به دید ناصرالدین شاه هم رسیده است با ان مدح و ثنای اول ان. ولی پیشگویی کجاست . نکند اساسا وجود ندارد و این نسخه وزین هم این مطلب را ثابت می کند. اگر هم بوده باشد جزو اشعار رسمی شاه نعمت الله نبوده است و معلوم نیست چه کسی آنها را و با چه طریقی عنوان کرده است . شخصا به سر یار شاه نعمت الله معتقدم ولی به دروغ گویی بشر هم ایمان دارم. در همین کامنت دانی ببین چطور کثیف ترین و رذل ترین حکومت تاریخ ایران را که دوران قاجاریه پیش ان طلاست را با این اشعار تایید غیبی می کنند. زمین و زمان را به هم می بافند تا بلکه خودشان و حکومت شیطانی خود را به مصدر عالم غیب متصل سازند تا بلکه بتوانند بیشتر دزدی کنند ! من در زیر لینک پی دی اف این کتاب را مب گذارم اگر کسی در آن پیش گویی دید به من هم اطلاع دهد خوشحال خواهم شد.
پیوند به وبگاه بیرونی