1. در مصراع اول بیت سوم، “سر” بجای “سیر”:
  گذشتن از سر تقصیر من به روی گشاد
  در مصراع آخر، “حلال” بجای “هلال”:
  که در جهان نبود لقمه حلال دگر

  Comment by فرّخ — شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ @ ۱:۴۲ ق.ظ

 2. تا اینجای صائب رو که خوندم اشتباهات بیشمار نوشتاری موجود بود که جای تعجب داره و دیگه منو مُجاب کرد که فقط بخونم و اشتباهات نوشتاری رو گوشزد نکنم.
  نمونه بارزش واژه حلال که به کرات هلال نوشته شده!

  Comment by آرمان — دی ۲۰, ۱۳۹۳ @ ۵:۱۵ ب.ظ

 3. والله که کار صحیح را شما میکنید و ضمن تایپ چند میلیون بیت شعر این قبیل اشتباهات ناگزیر است و نباید وقت و چشم و برق و … را مصروف آن کرد و حقیر هم بعنوان معلمی سالخورده از شما تقاضایی دارد :
  جناب آرمان شما که اهل شعر و ادبیات هستید چرا بجای خواندم مرقوم میفرمایید خوندم و یا بجای دارد و دیگر ، می نویسید داره و دیگه ، خواهش میکنم سخن را پاس بدارید . متشکرم .

  Comment by شمس الحق — دی ۲۰, ۱۳۹۳ @ ۱۰:۴۲ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره