1. درود بی پایان بر بانیان این سایت گرانقدر گنجور که دسترسی مارا به این اشعار زیبا و نغز اینچنین آسان کرده اند و این گلستان زیبا و وسیع ادبیات فاخر فارسی را بیدریغ در اختیار ما مشتاقان قرار داده اند

  Comment by ناز بانو — مهر ۳۰, ۱۳۹۳ @ ۵:۱۳ ب.ظ

 2. هر آن چشم سپیدی کو سیه کرده‌ست تن جامه
  سیاهش شد سپید آخر سپیدش شد سیه فامی

  چشم سپید: چشمی که از شدت گریه نابینا شده
  یعنی کسی که او در غم هجران عزادار و سیاهپوش است و از شدن گریه چشم او سپید شده است روزی برسد که جامه سپید در برکند و به وصال معشوق نایل گردد.

  Comment by بهروز — آبان ۱۸, ۱۳۹۵ @ ۱:۴۹ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره