1. درود

  این دو بیت به این صورت صحیح است:
  ای جانِ جان، ای جانِ جان، مستان سلامت می‌کنند
  ای تو چنین و صد چنان، مستان سلامت می‌کنند
  اینجا یکی با خویش نیست، مستان سلامت می‌کنند
  یک مست این جا بیش نیست، مستان سلامت می‌کنند
  از سایت شما هر روز و هر روز بارها استفاده می‌کنم. خیلی متشکرم.

  Comment by بهمن صباغ زاده — آذر ۲۱, ۱۳۹۱ @ ۶:۱۶ ب.ظ

 2. به نظر می رسد که غزل با بیت اضافی که آقای صباغ زاده عنوان نموده اند کامل تر می شود . اینجا هم می گوید اینجا یکی همه است و همه یکی است و همه مخلوق خدا و عاشق اویند و با چشیدن جرعه ای از شراب معرفت او عاشق و شیدای او می گردند .

  Comment by تنگ طه — خرداد ۹, ۱۳۹۳ @ ۱۲:۲۱ ق.ظ

 3. سلام
  درگاه نسبتا خوبی دارید اما از لحاظ نسخه هایی که برای گزینش اشعار انتخاب کرده اید متاسفانه بسیار ضعیف عمل کرد ه اید و متاسفانه بسیاری از بیت ها را جا انداخته اید برای متن گلستان نیز این ضعف دیده می شود با توجه به این که درگاه پر بازدیدی دارید جای آنست که بازبینی و دوباره خوانی صورت بگیرد

  Comment by دکتر بزرگمهر — مرداد ۹, ۱۳۹۵ @ ۳:۳۰ ب.ظ

 4. درود
  این غزل رو آقای محمد عبدالحسینی در آلبوم برای تو خوانده اند با آهنگسازی محمد جلیلی عندلیبی

  Comment by عبدالله — آبان ۳, ۱۳۹۵ @ ۸:۳۵ ق.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره