1. باسلام ،اخیردرجواب دوستی که میگفت:رباعی بادوبیتی تفاوت داردومن درجوابش گفتم:چه دوبیتی وچه رباعی باهم فرقی ندارد،طی تحقیقاتی که بعمل آوردم به نکته رسیدم که رباعی ودوبیتی باهم کلی فرق دارد،قبلا عذر مراپذیراباش ای دوست اهل ادب وشعر،بگذریم، میرسیم به جمع دوبیتی حاضرکه حاصل شد(۳۴۱۲) موءفق ،ودرپناه خداباشید.

  Comment by کمال — خرداد ۲, ۱۳۹۴ @ ۱۰:۵۹ ب.ظ

 2. بوره در لکی به معنای “بیا”ست

  Comment by بردیا — بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ @ ۲:۲۹ ق.ظ

 3. در اصل “بورئ” است

  Comment by بردیا — بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ @ ۲:۳۱ ق.ظ

 4. در متنی این شعر به شاعری بنام پورفریدون منسوب شده است و اصل شعر را چنین گفته
  بوره پورفریدونی بسازیم

  Comment by حسنی — فروردین ۲۰, ۱۳۹۷ @ ۹:۵۱ ق.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره