1. صنایع ادبی :استعاره(ماه) مبالغه:مصراع دوم.نکته جالب توجه آنکه ایده ال ترین عید برای باباطاهرنوروز است .زنده باد نوروز

    Comment by ققنوس — تیر ۲۳, ۱۳۹۲ @ ۹:۲۳ ق.ظ

  2. سئنا یعنی شاهین اوستایی است ، مود یعنی عقاب ، الوه یعنی عقاب به لری الو می گوییم و نشان چالاکی به شمار می اید . در الموت شاید الو و مود باشد یعنی دو کلمه که معنی عقاب می دهند ، دانیم عقابان لانه در شاخ کوهسار می سازند . عنقا عربی سیمرغ است اسم جناب محمد بن عربی یعنی ابن عربی عارف عرب اسپانیایی عنقاء المغرب بوده است .

    Comment by امین کیخا — تیر ۲۳, ۱۳۹۲ @ ۹:۳۲ ق.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره