1. من معنی شعر رو نفهمیدم

    Comment by صغری — اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ @ ۹:۳۷ ب.ظ

  2. این شعر حاوی ماده تاریخ هست که گویا تاریخ یک معامله یا شاید یک وقف نامه باشد اما به احتمال قوی تاریخ وفات یکی از حاکمان شیراز است ولی آنچه که تامل برانگیز است که “رحمان لایموت” به حساب جمل برابر ۷۸۶ می شود که برابر با سال مرگ امیر زین العابدین از پادشاهان سلسله ی آل مظفر است البته حافظ در سال۷۹۲ از دنیا می رود.

    Comment by محسن — شهریور ۱۹, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۲۲ ب.ظ

  3. البته در نظر قبلی یک اشتباه رخ داد و آن این است که ۷۸۶ سال مرگ شاه شجاع است که در نظر قبلی اشتباها زین العابدین بیان شد.

    Comment by محسن — شهریور ۱۹, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۳۱ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره