1. نفیسی در صفحه ۴۶۲ کتاب رودکی خود گفته است که مولوی در غزل ذیل
  http://ganjoor.net/moulavi/shams/ghazalsh/sh2053/

  به شعر فوق رودکی نظر داشته است.

  Comment by رسته — خرداد ۱۹, ۱۳۸۷ @ ۱۰:۳۵ ب.ظ

 2. به راستی که عشاق بهترین افراد برای نشست و برخاست هستند؛ افرادی کمتر کینه‌جو، کمتر حسود، کمتر بخیل و بیشتر تابع احساس و به تبعِ آن دارای حس هم‌ذات‌پنداری قوی‌تر.

  “رقّت قلب” یا “قلب سلیم” در بیشتر مکاتب و ادیان پایۀ اخلاق و انسانیت بیان شده که این حالت خود در عشاق بیش از هر گروهِ دیگری وجود دارد.

  Comment by مهرداد پارسا — مرداد ۱۳, ۱۳۹۶ @ ۵:۵۶ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره