1. بسیار زیبا

  Comment by پویا — شهریور ۳, ۱۳۹۵ @ ۱۲:۱۰ ق.ظ

 2. چون جمال تو بر نتابد هیچ چشم…جمله ی آفاق نابینا خوش است
  از اینجا می توان دریافت که چرا در خدا شک میکنیم(نابیناییم)…درواقع خدارا شکر که شک میکنیم و ایمان نداریم(در دیدن خدا نابیناییم)…زیرا جمال او را هیچ چشم و عقل و دلی نتواند که برتابد.

  الحق آنجا کافتاب روی توست…صدهزاران بی سرو بی پا خوش است
  از اینجا می توان دریافت که چرا باید صدهزاران ذره بی سر وبی پا همچون زمین و مریخ و مشتری و سیارکها و…..و غیره باید در پیش جمال خورشید گردان و شیدا و واله باشند…چون همه هستی پیش روی افتاب حقیقی اصیل، سرگردان و بی سرو پایند، و واقعا این است که بقول حافظ: جهان و کار جهان جمله هیچ برهیچ است هزار بار من این نکته کرده ام تحقیق…چون ما همه مشتی بی سرو پا بیش نیستیم.

  حقیقتا عطار همان اوست که اوست…

  Comment by نابینایِ بی سر و بی پا — اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷ @ ۱۲:۵۳ ب.ظ

 3. بی وجودم گر بری آنجا خوش است..

  Comment by نادر.. — مرداد ۹, ۱۳۹۷ @ ۳:۵۱ ب.ظ

لطفاً توجه داشته باشید که حاشیه‌ها برای ثبت نظرات شما راجع به همین شعر در نظر گرفته شده‌اند. در صورتی که در متن ثبت شده‌ی شعر در گنجور غلط املایی مشاهده کردید، یا با مقابله با نسخه‌ی چاپی در دسترستان اشتباهاتی یافتید، در مورد این شعر نظر یا احساس خاصی دارید یا مطلب خاصی در مورد آن می‌دانید یا دوست دارید درباره‌ی آن از دیگران چیزی بپرسید یک حاشیه برای آن بنویسید. لطفاً از درج مطالب غیرمرتبط با متن این شعر خاص خودداری فرمایید و حتی‌الامکان سعی کنید متن حاشیه‌ی خود را با حروف فارسی درج کنید (حاشیه‌ها بازبینی خواهند شد و موارد غیرمرتبط و ناقض این نکات حذف می‌شوند).

لطفاً در صورتی که اشتباهات را با استناد به نسخه‌های چاپی گزارش می‌کنید این مسئله را (حتی‌الامکان با ذکر نام مصحح) ذکر نمایید تا بتوانیم بین پیشنهادهای تصحیحی حدسی حاشیه‌گذاران و پیشنهادهای مستند تمایز قایل شویم.

حاشیه بنویسید

* ورود نام و پست الکترونیکی اجباری است، پست الکترونیکی نشان داده نمی‌شود.

خوراک حاشیه‌های این شعر را با این نشانی به خبرخوان خود اضافه کنید.

بستن پنجره